Sveiki visi anksčiau buvau rašęs apie nedidelio šiltnamio konstrukciją. Paskelbus šią rašliavą forume sulaukiau nemažai patarimų, tad konstrukcija palaipsniui vis tobulėjo, keitėsi labai daug, dydis, proporcijos, langų ir durų vietos, jų skaičius ir t.t. Daugiausia diskusijų buvo susijusių su vėdinimu, po ilgų svarstymų buvo priimtas sprendimas daryti pakeliamą stogo konstrukciją. Iš pradžių mąsčiau daryti pakeliamą visą stogą, bet darbo metu apsigalvojau ir padariau tik apytiksliai 2 x2 metrų dydžio pakeliamą stogo dalį kiekvienoje pusėje. Galutinis rezultatas matosi sekančioje nuotraukoje, čia dar neuždėtas skardinis kraigas pačiame stogo viršuje.
Kaip viskas prasidėjo ? Labai paprastai, reikia tik norėti ir pradėti naujo statinio kodinis pavadinimas šiltnamis darbus 🙂 Visas šeštadienis šuniui ant uodegos, lietus pylė visą dieną. Tad liko tik sekmadienis. Nuo jo viskas ir pajudėjo …
Galinė šiltnamio dalis jau padaryta, vadinasi galima išgerti kavos.
Priekinė dalis taip daroma lygiai taip pat, jau pasidaryta galine šiltnamio dalimis pasinaudojau kaip šablonu. Kaubojiško tipo duris, galima bus atidaryti atskirai, viršutinę apatinę dalį, o sublokavus atidaryti jas abi kartu.
Kadangi sklypas labai ilgai buvo užleistas teko improvizuoti 😉 nes rasti nors truputį lygios vietos neįmanoma 😉 Tad teko suktis iš padėties – išsilyginau su gulsčiuku kelis pamatinius blokelius, jie man ir tarnavo kaip atraminis taškas montuojant šiltnamio šonus.
Šios dienos galutinis rezultatas. Kada galėsiu pratęsti kol kas neaišku, tai darbas, tai labai orai trukdo. Apačioje buvo panaudotos 100 x 50 mm lentos, o likęs karkasas buvo sukamas iš 50 x 50 mm eglinių tašelių.
Ilgasis savaitgalis – darbingas tik pirmadienis. Visas kitas dienas tai lietus, tai šlabdriba. Galima sakyti karkasas jau stovi, reikia vainiko 😉 bet neturiu … Nors dar anksti, reikia padaryti stoglangius. Po teisybei kilnosis daugiau kaip pusė stogo.
Ruošiamas pastovus pagrindas šiltnamiui. Visa velėna buvo nukasta ir išvežta, bei užvežtas dirvožemis. Pas mus žemė nebloga, bet kol tvarkiau vietą visą ją ištrypiau neblogiau kaip kokia bizonų kaimenė 😀 Pagrindui naudojau 300 x 300 šaligatvio plyteles, jas išdėsčiau apytiksliai kas 1 metrą stengiaus kad jos atsidurtų po atraminiais karkaso tašeliais. Prie plytelių dujinio degiklio pagalba prilydžiau hidroizoliaciją. Ji būtina, medis negali liestis tiesiogiai su betonu ar dar blogiau žeme.
Su kaimynų pagalba visą šiltnamio konstrukciją nukėlėme į laikiną „pastovią” vietą. Prireikė tik kelių papildomų rankų. Normalaus pamato nedariau, nes šį šiltnamio vieta tik laikina, nors kaip žinome nėra didesnio pastovumo už laikinumą, tiesiog šioje vietoje suplanuotas vandens gręžinys, nuotraukoje matosi net plastmasiniai vamzdžiai.
Šioje nuotraukoje matosi detaliau betoninė šaligatvio plytelė padengta hidroizoliacija ir kaip į ją remiasi šiltnamio medinė konstrukcija.
Sūnus pavaduoja, impregnuojama stogo konstrukcija. Ji kaip ir visos kitos medinės konstrukcijos dalys buvo impregnuojamos, tai turėtų prailginti konstrukcijų atsparumą nepalankiai aplinkai, kaip ne kaip šilnamyje padidintas drėgnumas ir temperatūra.
Pradėti ir lysvių planavimo darbai.
Sekmadienio darbo rezultatas. Užbaigtas karkasas, pradėtas montuoti polikarbonadas. Labai norėjosi užbaigti, bet aplinkybės neleido, pritrūko smulkmenų, o be jų negalima užbaigti.
Kaip jau galėjote matyti visa apatinė šilnamio karkaso dalis apdirbta bitumo mastika, orai vėsus, tad teko truputį pasišildyti mastika, taip ji geriau tepasi.
Daugiausia galvos skausmo suteikė stoglangių padengimas polikarbonadu. Plokščių viršus būtinai užklijuojamas drėgmei atsparia lipnia juosta, tai neleis drėgmei ir nešvarumams papulti į polikarbonado sienelių tarpus. Šonuose užklijuota papildoma tarpinė, tai pagerins šiltnamio sandarumą bei neleis drėgmei papulti per pakeliamus stoglangius.
Dvigubos durys. Galima užsklęsti apatinę dalį ir atidaryti tik viršutinę. Bet galima sublokuoti ir atidaryti pilnai duris. Matosi net sandarinimo tarpinė.
Stogo konstrukcija. Šiltnamis aukštas, tad bus galima džiovinti vaistažoles ar pan. Ar saugoti kokius įrankius. Manau surasiu kaip išnaudoti laisvą plotą.
Užpilamos žemėmis suformuotos lysvės.
Konstrukcija laistymo sistemos talpai. Kaip ne kaip jai teks išlaikyti toną svorio. Matmenys pritaikyti euro kubui.
Pagrindas paruoštas analogiškai, tik vietoje dirvožemio privežiau smėlio, bei padėjau daugiau betoninių šaligatvio plytelių, prie kurių prilydyta hidroizoliacija.
Galutinis variantas, lieka sumontuoti kapiliarinę laistymo sistemą, bei automatinę vėdinimo sistemą, bet tai jau kitame rašinėlyje. Tikiuosi tai buvo jums naudinga.