Paprastas frezavimo stalas

Dirbant pastoviai reikia frezuoti smulkias detales, o tai padaryti pagalbinėmis priemonėmis ne visada patogu. Žymiai patogiau ir saugiau tai atlikti su frezavimo stalu, kuris turi reguliuojamas atramas. Daryti iš karto labai rimtą stalą frezai man neapsimoka, nes visų pirma neturiu galingo frezerio, norint apdirbti stambesnes detales reikia kaip minimum 1,8 – 2,0 kW galingumo įrankio. O jei norima užsiimti durų ar langų gamybą, reikėtų žymiai galingesnio jau trifazio variklio nes naudojamas žymiai didesnės frezos kurioms reikia ir žymiai didesnio sukimo momento. Bet kadangi visi dabartiniai darbai tik minimalūs, mano poreikius pilnai atitinka ir grynakraujis kinietis nes elementariai kitokio neturiu.

IMG_0704

Tad apžvelgus turimas faneros atsargas buvo rasti du 10 mm ir 15 mm faneros gabaliukai, ir ta kinietiška, nes savo kaime kitokios rasti negaliu tik pas UAB „Vagner” atstovus …

IMG_0706

Frezerio tvirtinimui prie stalviršio buvo panaudotos dvi faneros juostelės, kuriuose buvo išgręžtos skylės M6 varžtams, su įgilinimu varžto galvutei. Į skylę įpilame truputį klijų ir pabandome įpresuoti varžtą, tai galima atlikti iš kitos pusės uždėjus poveržlę pritraukti su veržle. Sulaukiame kol sutvirtės klijai.

IMG_0707

Atidžiai pamatuojame frezerio pado plotį ir pažymime vietas. Patepame klijais ir gerai prispaudžiame spaustuvų pagalba, belieka sulaukti kol išdžius klijai.

IMG_0708

Analogiškai privirtiname ir šonines atramas, frezeris įsistato labai tvirtai, laisvumo nėra.

IMG_0709

Iš faneros gabaliuko padarome prispaudimo plokšteles, kurios gerai įtvirtina įstatytą frezerį ir neleidžia jam judėti.

IMG_0719

Padarius stalviršį, liko tik pritvirtinti šonines plokštes, bei papildomus sutvirtinimus viršuje, bei apačioje. Konstrukcija gavosi nesunki bet stabili, visi tvirtinimai suklijuoti, bei papildomai įsukti medvarščiai visi jie įgilinti. Centre išgręžta 50 diametro skylė, didesnių frezų nesitikiu naudoti.

IMG_0720

Pradedame ruoštis atraminės plokštės tvirtinimui, išmatavus reikiamus atstumus pritvirtiname faneros gabaliuką jis tarnaus kaip atrama frezuojant skylę.

IMG_0722

Frezerio pagalba išfrezuojame pailgas skyles tvirtinimo varžtams, vėliau atplaišas kurias palieka kiniška freza kiniškoje faneroje nušveičiame šveičiamo popieriaus pagalba.

IMG_0721

Pradedame montuoti atramos gamybą iš tos pačios faneros. Viduryje nepamirštame išgręžti 50 diametro skyles, kitaip negalėsime iškišti frezos. Savaime suprantama viskas atidžiai suklijuojama ir persukama medvarščiais su įgilintomis galvutėmis.

IMG_0723

Kitoje pusėje įšgrežiame skylę M10 varžtui, jo pagalba prispausime atraminę detalės apdirbimui plokštę, kad ji darbo metu nepajudėtų, visai tai galima padaryti be jokių papildomų įrankių.

IMG_0724

Čia detaliau matosi atraminės plokštės darbinis paviršius, su technologinėmis skylėmis.

IMG_0725

Liko tik įtvirtinti frezerį į jam skirtą vietą ir prisukti varžtus.

IMG_0726

Taip atrodo frezeris paruoštas darbui, su įstatyta freza. Belieka tik įkišti kištuką į tinklą ir pradėti darbus.

IMG_0727

Lieka kosmetiniai darbai. Nuvalyti klijų likučius ir jei labai norima viską nudažyti, bet aš asmeniškai tai nesiruošiu kol kas daryti, nes planuose sukonstruoti frezerio pakėlimo mechanizmą, nors ir be jo jau galima dirbti. Tai tiek, lauksiu jūsų komentarų ir pasiūlymų.

P.S. dirbant išaiškėjo, kad labai trūksta pakėlimo mechanizmo, tad greitai buvo rasta išeitis 😉

014f6ae71e0256adf89a54dad73eb543bdfa7597e8_00001

Tam puikiai tiko automobilis pakėlėjas.

3 thoughts on “Paprastas frezavimo stalas

  1. Pagaliau atsirado nors vienas detalus DIY lietuviškas tinklaraštis:) Pats nesu prie stalių, bet turiu potraukį įrankiams. Norėčiau susistaliaut savo name anresolę vaikams, tačiau nesugalvoju kaip pigiomis priemonėmis pagaminti kregždės uodegos sukirtino konstukcijas. Gal turi kokių minčių? Reikia kažko pan. kaip čia: http://www.lignatool.at/werkzeug.html?&L=1

    1. Paprasčiausia tai atlikti galima su frezerio pagalba, yra įvairaus dydžio kregždės tipo frezų. Taip pat egzistuoja šablonai darbui su rankiniais įrankiais, tokių turi veritas tik staigiai nerasiu nuorodos.

  2. Kitoje atramos pusėje pasidaryk dėžutę su skyle drožlių išsiurbimui. Kam be reikalo kvėpuoti dulkes. Ir cikloną pasidaryk iš dviejų kibirų, galingesnio dulkių siurblio ir mastinių šlangų iš tos pačios Vagner prekybos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.